Fundacja Dla Nerek powstała w lipcu 2021 roku w Poznaniu z inicjatywy Macieja Duszyńskiego. Głównym motywem założenia tej działalności charytatywnej były prywatne doświadczenia Fundatora związane z chorobą nerek. Dzięki zbiórce na portalu pomagam.pl, dzięki zaangażowaniu i pomocy przyjaciół i bliskich oraz wielu innych osób o dobrym sercu, udało się zebrać kwotę, która umożliwiła założenie Fundacji. 6 lipca 2021 roku podpisany został akt fundacyjny, na mocy którego zarejestrowano Fundację Dla Nerek.

Fundacja Dla Nerek powstała z myślą o osobach z chorobami nerek oraz ich bliskich. Osoby dializowane lub po przeszczepie często nie mogą wykonywać pracy zawodowej i utrzymują się jedynie z niewielkich zasiłków. Fundacja wspiera osoby, które potrzebują pomocy, w szczególności w zakresie opieki medycznej, rehabilitacji, czy dietetyki.

Ponadto Fundacja duży nacisk kładzie na profilaktykę. Nawet kilka milionów osób w Polsce cierpi na chorobę nerek i nie jest tego świadoma. Nasza organizacja chce nagłaśniać problem, uświadamiać Polaków, jakie ryzyko niesie za sobą niezdrowy tryb życia. Swoją misję realizujemy między innymi poprzez ułatwienie dostępu do podstawowych badań oraz edukację żywieniową i promocję aktywności fizycznej.

SZUKAM POMOCY
Jeśli zdiagnozowano u ciebie chorobę nerek i potrzebujesz pomocy – zgłoś się do nas.
POMOC DLA BLISKICH

Jeżeli ktoś z twoich bliskich lub rodziny choruje i potrzebujesz informacji bądź wsparcia, skontaktuj się z nami – pomożemy.

KONTAKT DLA FIRM
Jeśli chciałbyś zorganizować badania profilaktyczne dla pracowników – napisz!